הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
                   

הרב והטלית
רבי אליהו מוילנא היה עורך גלות כדי  לסגף את גופו ולקדש את עצמו. פעם הגיע לעיירה אחת וכמובן נכנס מיד לבית המדרש. הוא היה יושב שם מהבוקר עד הערב עטור בטלית וענוד בתפילין ומתמיד בלימודו ללא הפסקה. והנה היה שם גם זקן עיור שעסק גם הוא בתורה עטור בטלית ובתפילין. ובצהרים הגיעה אשתו של אותו זקן והגישה לו את ארוחתו. הזקן אמר לאשתו: אני שומע שיש כאן אברך שלומד במתיקות רבה, הזמיני גם אותו לסעודה. עשתה האשה כך אולם רבי אליהו סירב. הוא חשש לאכול מסעודה שאולי אינה מספקת לבעליה.
למחרת היה ערב שבת והזקן הפציר ברבי אליהו להתארח בביתו בשבת. הוא אמר לו שלא ידאג שאין לו מספיק כי אשתו הולכת יום יום לבית הריחיים שם אוספת קמח שנשאר בצד ומזה אופה מטעמים. גם עבודה נוספת יש לה באיטליז ומכך הם מתפרנסים ברוך ה', ואפילו בעלי בתים נכבדים מתארחים אצלם בסעודות שבת. לבסוף הסכים רבי אליהו להצטרף לזוג הזקנים והגיע אליהם לשבת. הוא התפעל מההסתפקות במועט ומהכנסת האורחים הנדיבה וסיפר על כך כשחזר לעירו.

 
מכירת ספרי תורה, תפילין מזוזות וטליתות במחירים מיוחדים.
כמו כן בתי מזוזה מכל הסוגים,שופרות מגילות פיטום הקטורת על קלף.
טל. 0504112271


יש חיים לאחר המוות
יאיר ביקש מאימו: אנא קני לי טלית. יאיר- בחור צעיר, היה חולה במחלה חשוכת מרפא, ואימו מילאה את בקשתו ברגשות מעורבים, ותהתה בליבה האם אינו יודע את מצבו, או שהוא מודע למציאות הכואבת ומנסה שלא לצער את הוריו. כשהביאה ליאיר את הטלית הצחורה הוא התעטף בה והתפלל בדבקות. אכן, זך וחף מפשע כמו חתן ביום חופתו, חשבה אמו בכאב.
כעבור שבועיים הכל הסתיים... אפילו היא לא היתה מוכנה להלם ולשבר הגדול. באותו בוקר עוד התפלל יאיר עם הטלית החדשה ועטור בתפילין.
היא כבר לאתזכה לראות בחופתו. 
את הטלית שמרה בארון לשמחות במשפחה.
---
מנדי היה חברו הטוב של יאיר ז"ל. הוא היה מבקר אותו גם כשאחרים התחמקו, פחדו. הוא עזר ליאיר להתעטף בטלית ובליבו פנימה טמן את סודו הגדול- הוא התארס. לא היה מסוגל להכאיב לחברו החולה והמיוסר ולגלות לו זאת. בקושי הסכים מנדי לגשת לשידוך בעוד חברו הטוב חולה כל כך. המשגיח שקרא לו לשיחה דירבן אותו באומרו שהחיים חייבים להמשך, וצריך להתחשב גם בהורים ובאחים. וכך לבסוף התארס מנדי עם בחורה טובה ויאיר לא ידע מכך.כשנפגש מנדי עם כלתו נחמה סיפר לה גם על ביקוריו אצל יאיר ושיתף אותה בתחושותיו: בכל פעם שאני נזכר בטלית של יאיר כואב לי מצבו כל כך...
ואחרי שיאיר הלך, המעי משהו ברצינות של מנדי. בעיניו לא נצנצה שמחת החיים שהיתה לו בעבר הרחוק. הסובבים אותו קוו שהזמן ירפא את המכאוב. כשהתקרבה החתונה, נחמה הכלה היתה צריכה לשלוח לו טלית. היאהתלבטה מה זה יעשה בנפשו. היא החליטה לצרף מכתב שירכך מעט, שיתן כח. אחותה הקטנה ליבי הביאה את הטלית הבוהקת בתוך נרתיק רקום לביתו של מנדי. מנדי פתח את החבילה כשרעד קל אוחז באצבעות ידיו, ומעטפה תכלכלה נשרה מבין הקפלים. הוא קרא בהתרגשות את מילות המכתב בכתב ידה של כלתו היקרה, ודמעות הרטיבו את עיניו. איזה וורט יפה!
לפתע רעיון עלה במוחו: כעת הוא כבר יודע מה יכתוב להוריו של יאיר. הוא הרי צריך להזמין אותם לחתונה...
 ---
ההזמנה הגיעה לתיבת הדואר. אימו של יאיר פתחה אותה והחלה לקרוא את ההקדשה:
ברצוני להביא בפניכם רעיון שכלתי כתבה לי ואני חושב שמתאים גם לכם, להראות את השגב והחיים הטמונים בטלית. וכך היא כתבה: "ויקח שם ויפת", לימד על שם שהשתדל במצוה יותר מיפת, לכן זכו צאצאיו למצוות טלית של ציצית, ויפת זכה שבניו יובאו לקבורה. מסבירים שמעשה המצוה של שם נעשה בחיות ובחשק ולכן זכו בניו לבגד של כבוד בחייהם. לעומת זאת יפת שעה את המצוה בחוסר התלהבות כמו מת זכו בניו לכיסוי לאחר מותם. המהות של הטלית היא צו של חיים, לפעול בחיות ובשמחה. ואולי זו הצוואה של יאיר.
מצפה לכם מאד
מנדי
אימו של יאיר הפנימה את הדברים, אחר החביאה את הדף בארון ליד הטלית , נשקה לה ולחשה: ידעתי שאת קשורה לשמחות... 
טלית של שמחה
אביטל היתה בחורה מבוגרת שחיפשה בן זוג במשך שנים. באחד הימים שכנעה אותה חברתה לגשת לרב לבקש ברכה. מה יש לך להפסיד, אמרה לה, למרות שאביטל לא היתה שומרת מצוות. אביטל הסכימה והלכה לרב, והוא המליץ לה לקנות טלית בתור סגולה למציאת זווג במהרה. אביטל בררה היכן ניתן להשיג טלית והגיעה לחנות ידועה במרכז ירושלים, שם נמכרים מזוזות, תפילין וחפצי קודש. היא לא ידעה בדיוק להגדיר איזה סוג טלית היא צריכה, ובמבוכה סיפרה למוכר את סיפורה. המוכר הראה לה כמה טליתות ותוך כדי השיחה נזכר שיש לו מכר שמחפש שידוך לבנו זמן רב. מיד לא המתין והרים טלפון אליו וסיפר את הסיפור על אביטל. לבקשתו הוא מסר לו את מספר הטלפון שלה. עברו מספר חודשים ואביטל הופיעה שוב בחנות, הפעם בידה הזמנה לחתונה. ברגשי הכרת הטוב סיפרה למוכר: אותו בחור שהצעת התקשר אלי ונפגשנו מספר פעמים ואכן התארסנו. ואותך אני מזמינה לחתונה כשדכן! הצטנע המוכר: זה לא בזכותי, זה בזכות הטלית....

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים