הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
                            דמעות השופר                   
 
שופרות מיוחדים במבצע החל מ-65 שקלים בלבד
יצחק, ניצול שואה, מספר:
בהיותי ילד רך גדלתי בפולין, אבי, ולפני כן סבי, היו "בעלי תקיעה" בבית המדרש של העיירה בה התגוררנו. קול תקיעות השופר העשוי מקרן איל הדהד ונשמע למרחקים, כשכל היהודים מתקבצים להאזין לשופר הן תקיעות שופר בראש השנה והן תקיעות שופר בכל חודש אלול (SHOFAR). אף הגויים היו באים להקשיב לתקיעות השופר הצלולות. ובראש השנה עצמו אחרי שגמרנו לתקוע תקיעת שופר בבית הכנסת וכל האנשים הלכו לביתם לסעוד סעודת חג אבי ואני היינו הולכים לבתים בעיירה שהיו שם זקן או חולה שלא יכלו לבוא לבית הכנסת לשמוע תקיעת שופר. היינו תוקעים להם תקיעת שופר בביתם ותמיד ספרו לנו שכל כך נהנו מתקיעות השופר של אבי והודו על הטירחה המיוחדת שאבי הקדיש כדי שכל אחד יוכל לשמוע קול שופר בראש השנה. ואני זוכר שכעבור חודשים אם הייתי נפגש  עם אותם האנשים שאבי הלך להשמיע להם קול שופר הם היו מודים לי מאד ומבקשים שאמסור לאבא תודה רבה ושעד היום הם זוכרים את קול שופר SHOFAROT שהיה בביתם.
למרבה הצער, בהיותי בן שבע עלה הכורת על יהדות פולין בפרוץ מלחמת העולם השניה. משפחתי המורחבת גלתה ונדדה ממחנה עבודה למשנהו ולבסוף נלקחו לאושויץ, ורק אני הצלחתי לברוח ולהסתתר בניסי נסים. במהלך שנות הסבל שכחתי את כל ידיעותי בתורה, שכחתי איך מתפללים וכל מחשבותי היו נתונות להשרד ולהחזיק מעמד. 
כשהסתימה המלחמה הייתי בן 14, ילד יתום ובודד. הפלגתי עם קבוצת ניצולים לארץ הקודש ולאחר שהות קצרה בעתלית בידי הבריטים הגענו בערב ראש השנה למושב בצפון הארץ. רב המושב חש לסדר לנו מקום אכסניה והודיע לנו כי למחרת בראש השנה תיערך תפילה כפי המסורת ותקיעת שופר בבית הכנסת של המושב בשעה 7:00 וכולנו מוזמנים. בבוקר השכמנו לתפילה ברגשות מרוממים על כי זוכים אנו להשתתף בתפילה יהודית ביום הקדוש (ולא תחת אימת הצוררים) אני בהיתי במילות הסידור ולא הצלחתי להתחבר לתפילה והנה נשמעה תקיעת השופר והעירה את נשמתי והזכירה לי את כל הווי ילדותי בעיירה, ואת קול שופר שאבי וגם סבי היו תוקעים בשופר SHOFAROT בבתי כנסיות, וכיצד היו הולכים לבתי אלו שאינם יכולים לשמוע קול שופר בבית הכנסת, ואז פרצתי בבכי ולא יכולתי להפסיק. הבכיות גברו על קול השופר וכל המתפללים ניסו להשתיקני ולא הצליחו. עד שרב בית הכנסת עצר את תקיעות השופר וניגש אלי והחל לדובבני ולשמוע מה מעיק עלי. ספרתי לו על עברי כבן של בעל תוקע, כיצד הייתי רגיל לשמוע שוב ושוב את תקיעות השופר מאבי ומסבי וכיצד נותקתי ממשפחתי ועיירתי וכל מה שלמדתי. והוא הבין את התרגשותי הרבה ואמר כי מהיום הוא מאמץ אותי לבנו והוא ידאג ללמדני כל מה שהחסרתי.
ברשותנו סטנד שופר במיוחד להעמדת שופר בויטרינה
הנה סטנד שופר (SHOFAROT) לפנינו

הרב קים את הבטחתו וכך גדלתי בביתו עד היותי לאיש, ועד היום מהדהדת באוזני תקיעת השופר של אותה שנה שהיתה כה משמעותית עבורי. וממשיך אני את המסורת להשמיע קול שופר לאנשים שאינם יכולים לבוא לשמוע תקיעת שופר לבית הכנסת  ובכך מעלה את זכרם של הורי ומשפחתי היקרה.

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים