מזוזה מזוזותמזוזה | מזוזות | מקור הסת"ם
 
הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מזוזה
מזוזה          
 

קלף מזוזה + בית מזוזה במבצע 109 שקלים לקוראי מודעה זו בלבד

מזוזה - התקנת מזוזות שומרת נפשות

מהי המשמעות של התיבה הקטנה המעטרת את משקופו כל בית יהודי? מה מסמל מנהג קביעת המזוזה, עתיק היומין?
אותה תיבה מעוטרת הקרויה "בית מזוזה", מחביאה בתוכה קלף שעליו רשומות 2 תפילות ומסמלת עבור רבים את השכינה והביטחון באל.

     גודל

סוג הכתיבה

רמת כשרות

מחיר

 

 

       

     מזוזה7 ס"מ

אשכנזי (האר"י, בית יוסף) כשר לכתחילה החל מ: 125 ₪

לדוגמא לחץ

     מזוזה7 ס"מ

ספרדי כשר לכתחילה החל מ: 125 ₪

לדוגמא לחץ

     מזוזה10 ס"מ

אשכנזי (האר"י, בית יוסף) כשר לכתחילה החל מ: 125 ₪

לדוגמא לחץ

     מזוזה10 ס"מ

ספרדי כשר לכתחילה החל מ: 125 ₪

לדוגמא לחץ

     מזוזה10 ס"מ

אשכנזי (האר"י, בית יוסף) מהודר החל מ: 150 ₪

לדוגמא לחץ

     מזוזה10 ס"מ

ספרדי מהודר החל מ: 150 ₪

לדוגמא לחץ

     12 ס"מ

אשכנזי (האר"י, בית יוסף) כשר לכתחילה החל מ: 125 ₪

לדוגמא לחץ

     12 ס"מ

ספרדי כשר לכתחילה החל מ: 125 ₪

לדוגמא לחץ

     12 ס"מ

אשכנזי (האר"י, בית יוסף) מהודר החל מ: 170 ₪

לדוגמא לחץ

     12 ס"מ

ספרדי מהודר החל מ: 170 ₪

     15 ס"מ

אשכנזי (האר"י, בית יוסף) מהודר מאוד החל מ: 250 ₪

לדוגמא לחץ

     15 ס"מ

ספרדי מהודר מאוד החל מ: 250 ₪

לדוגמא לחץ

עזרא 29 בני-ברק
נייד: 050-4112271 טלפון: 03-6760637

מנהג מזוזה של יותר מאלפיים שנה

מזוזות הן מבין הסממנים הרבים שנועדו כדי לשמש תזכורת נצחית לעם ישראל על כוחו וגדולתו של האל. מקורה של קביעת המזוזה היא במילים "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך" (דברים ו' ט'; דברים י"א כ').
עוד בימי יציאת מצרים, סימנו בני ישראל את משקופיהם ומזוזות מפתנם בדמו של שה קורבן הפסח, כדי לסמן למלאך לפסוח על משכנם ולחוס עליהם במכת הבכורות.
 
המזוזה נקבעת במפתן הבית כדי להוות סמל ממשי ומוחשי לאמונה באל ושמירה על המצוות. יתרה מכך, התפילות הכתובות על הקלף המגולגל מחזקות את סמליות זו: תפילת "שמע ישראל", בה נזכר ייחודו של ה' והחובה לאהוב אותו, ותפילת "והיה אם שמע" בה מצויין עקרון הגמול המחייב את העם לקיים מצוות.
 

 קביעת מזוזה - כיצד קובעים מזוזות ?

מזוזות נקבעות בפתח כל בית או חדר בו אוכלים או ישנים, ולכן לא קובעים מזוזה בחדרי שירותים ואמבטיה. המצווה קובעת כי את המזוזה מציבים בחלקו התחתון של השליש העליון של המשקוף הימני של פתח הכניסה לחדר.
קביעת מזוזה, מלווה בברכה קבועה: "בָּרוּךְ אַתָּה אֲ-דֹנָי אֱ-לֹהֵינוּ מֶלֶך הָעוֹלָם, אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִיוָּנוּ, לִקְבּוֹעַ מְזוּזָה". יש להוסיף כי לפי ההלכה, כל אדם שחייב במזוזה רשאי להתקינה: גברים ונשים כאחד.
גם במשרדים, ובמקומות עבודה נהוג לקבוע מזוזות וזאת למרות שאינם מקומות בהם ישנים או אוכלים. במקומות אלו נהוג לקבוע מזוזות מבלי לברך עליהן.
 

מזוזה שומרת מפני צרה

על המזוזה נהוג לכתוב שדי, שהוא אחד משמותיו של ה', ומשמעו "שומר דלתות ישראל". כל אדם הקובע מזוזה כשרה בפתח במעונו, יודע שה' לא נח ושומר עליו מכל צרה.
כדי להבטיח את תקינותה של המזוזה, נהוג לבדוק אותה פעמיים בשבע שנים.
 
לעיתים כאשר עוברת על אדם תקופה קשה או רצף של אסונות, מומלץ לבדוק את המזוזות בביתו ולבדוק את תקינותיהן.
המזוזה נמצאת על מפתן הדלת כדי לשמור על ביתנו מן הצרות שמחוצה לו. היא האמונה והביטחון שהאל יגן עלינו לעולם וללא עוררין.
 
הכל בזכות המזוזה
שלוימהלה היה יהודי שגר במושב וגידל כבשים. כבר בהיותו בחור  למד את מלאכת הטויה וניסה כוחו ביצור טלית. כשראה שהדבר עולה בידו והצליח לייצר טליתות מהודרות רכש מכונת אריגה והחל לייצר טליתות בכמויות גדולות. כשהקים בית בישראל גם בני ביתו עזרו לו במלאכה. ופעם בשבועיים היה נוסע לעיר הגדולה ומוכר את הטליתות המשובחות שהביא. כך עשה חיל בעסקיו ובעזרת ה' הרויח ממון רב.
באחד הלילות הגיעו גנבים והעמיסו את הכבשים על משאית, אחר כך פרצו למפעל הביתי ולקחו את מכונות האריגה היקרות ואת מלאי הטליתות ובדממה עזבו את המקום ואיש לא שמע בבואם ובלאכתם.
כשקמו בני המשפחה בבוקר וראו את הנזק הגדול לא היה קץ לצערם. כשראו שכל מעשי ידיהם ירדו לטמיון. אנשי המושב באו לנחמם ואחד מהם אמר לשלוימהלה שיסע לרבי ויבקש את עצתו.
שלוימהלה נסע לרבי בעיר הגדולה וסיפר לו את צרתו. הרבי עודד אותו יעץ לו לבדוק את המזוזות בבית ובמפעל.

שלוימהלה חזר לביתו ובדק את בתי המזוזה שבדלתות עד שהגיע למפעל ושם ראה שבית מזוזה אחד נראה שונה, כנראה נפגע מרטיבות. פתח את המזוזה ואכן ראה שהיא לא נראית במצב טוב. נתן אותה למגיה והתברר חסרה אות במילה "ביתך" היא נמחקה כתוצאה מרטיבות. כמובן שקנה מיד מזוזה חדשה כשרה למהדרין וקבע אותה בשערי המפעל.
לא עברו 48 שעות והנה בני המשפחה שומעים פעיות של כבשים מרחוק. פתחו את הדלת ולתדהמתם ראו שכל הסחורה הגנובה חזרה אליהם וגם הכבשים.
שלוימהלה נסע לרב והודה לו בשמחה רבה על עצתו וברכתו.
 
המזוזות שנעלמו
משפחת ב. עמדה לעבור בשעה טובה לדירתם החדשה. ראשית כל הם רצו לקנות מזוזות כשרות ומהודרות לפתחים שבבית, כי הרי מזוזה זו השמירה הטובה ביותר לבית. האב פנה ליו"ר מכון "מקור הסתם", הרב יששכר שטינהרטר, אשר מפיץ בארץ ובעולם ספרי תורה, תפילין, מזוזות ותשמישי קדושה, וקנה אצלו מזוזות לכל החדרים. בבואו לדירה פתח את הבית מזוזה שבכניסה הראשית, ולתדהמתו הרבה בית ה מזוזה היה ריק! לא היה בו קלף מזוזה. הוא פתח בזה אחר זה את שאר הבתי מזוזה שבפתחי החדרים והנה כולם ריקים.  האב פנה מיד לבעל הדירה הקודם ושאל אותו היכן מזוזות הדירה.  תשובתו היתה: כיון שהשוכרים הקודמים של הדירה לא היו יהודים, לא רציתי להעליב אותם ולהסיר את ה מזוזות, מצד שני גם פחדתי שיגרמו נזק לאותן מזוזות קדושות ולכן החלטתי להוציא את קלף ה מזוזה מכל הבתי מזוזה ולהשאירם כך.

הגוי שמר על המזוזה
יהודי בשם ראובן  ירד מנכסיו כתוצאה מהמשבר העולמי ונאלץ לצאת לאוסטרליה ולחזר על הפתחים. כיצד ידע היכן גרים יהודים? הוא הביט במשקוף, אם היתה קבועה שם מזוזה סימן שזהו בית יהודי. ואכן הצליח לאסוף וצבור סכום יפה מנדבות העשירים היהודיים שריחמו עליו.

והנה באחד הבתים שדפק פתח לו את הדלת... כומר. אתה ודאי מחפש יהודים- אמר לראובן, אבל דע לך שכאן גרו פעם יהודים, ואני קניתי מהם את הבית, את המזוזה שבפתח לא הורדתי מכיון שאני מאמין שזהו חפץ קדוש, ואם אוריד אותו זה יכול להמיט עלי רעה.

 

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים