הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> מזוזה >> למה צריכים לשים מזוזה?
למה צריכים לשים מזוזה?          
 
כמה מילים על המזוזה המצוייה בפתח ביתנו

"מזוזה" היא מגילת קלף שאנו היהודים תולים בפתחי ביתנו ובדלתות בתוך פנים הבית.

במגילת הקלף כתובים בכתב יד סופר (בכתיבת ידו של סופר סת"ם) פרשיות המזוזה.

 

מהן פרשיות המזוזה?

להלן פרשיות המזוזה:

  1. שמע ישראל- בשמע ישראל אנו מזכירים את הייחוד של האל האחד והיחיד- אלוקינו (שנאמר- "ה' אלוקינו ה' אחד"). בשמע ישראל אנו גם מזכירים את החובה לאהוב את אלוקינו שלנו (שהרי נאמר: "ואהבת את ה' אלוקיך").
  2. פרשייה שנייה הכתובה בכל מזוזות ביתנו היא פרשת "והיה אם שמוע" – בפרשייה זו אנו מזכירים את הגמול הגדול שאנו, עם הסגולה, מקבלים בעת העמידה במצוות האל (שנאמר "והיה אם שמוע...ונתתי יורה ומלקוש...").

הפרשיות הללו- פרשיית שמע והיה אם שמוע תשמעו, נכללות גם בתפילין.

 קלף מזוזות + בית מזוזות במבצע 109 ש"ח לקוראי מודעה זו בלבד

אז למה אנו צריכים לשים מזוזה?

מצווה גדולה היא התקנת מזוזה בשער הבית ופתחים אחרים בבית. מקור המצווה מגיע מן המילים "וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך" (דברים, ו,ט וגו').

אם נסתכל לרגע לעומקו של עניין- הרי שבפרשיות הכתובות על קלף המזוזה מוזכרים 3 דברים- ייחודו של האל, חובתנו לאהוב את האל ועקרון הגמול עבור עמידה במצוות. כאשר אנו יוצאים מן הבית ונכנסים אל הבית, אנו נתקלים במזוזה ומנשקים אותה. המזוזה בעצם נועדה להזכיר לנו בדיוק את 3 העקרונות הכתובים בפרשיות המזוזה- להזכיר לנו כי יש לנו אל אחד, שאותו אנו אוהבים בכל נפשנו ואל זה מתגמל אותנו עבור עמידה במצוות שאותם העניק לנו.
להלן סרטון קצר המתאר סיפורה של מזוזה שעשתה דרך לא קצרה ורבת שנים:

 

הבה נעבור על מספר מצוות חשובות הקשורות למזוזה

א.     היכן להתקין את המזוזה?

את המזוזה יש להתקין במשקוף דלת הבית הימני- בחלקו התחתון ובשליש   העליון. האשכנזים מתקינים את המזוזה בזווית אלכסונית, בעוד שספרדים מתקינים את המזוזה ישר.

ב.      את המזוזה מתקינים בפתחים של חדרים ובאזורי שינה (מקומות בהם אנו ישנים), לכן, אין להתקין מזוזה במקומות כגון השירותים, מקלחת וכו'.

ג.       בדיקתה של המזוזה-  את המזוזה יש לבדוק פעמיים בכל 7 שנים. אך במקרים מסוימים, לא עלינו, נרגיש תחושת "כובד" או שוני כלשהו בבית, בין אם מדובר על מזל ובין אם מדובר על שלום בית- כך או כך, אין שום פסול בלבדוק את המזוזה כאשר חשים בליבם כי יש צורך לכך.

ד.      ברכת המזוזה- בעת התקנת המזוזה יש לברך "ברוך אתה א-דושם...במצוותי וציוונו על התקנת מזוזה" ועונים אחריו "אמן". בברכה זו, המברך פותר את שאר המזוזות שמתקין בבית מברכה (כלומר- מברך על א  חת ויוצא ידי חובה על ברכת כולן).

 

באתר זה תמצאו מזוזות מסוגים שונים ומגוונים, מחירים הוגנים ונוחים, מידע וסרטים רבים בנושאי המזוזות, תפילין ומוצרי יודאיקה שונים.

לכל שאלה ניתן ליצור קשר עימנו ונשמח לעמוד לשירותכם.


מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים