הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> פרשת הקטורת
פרשת הקטורת          
 
פרשת [פיטום] הקטורת על קלף 15X3ס"מ כולל למנצח בצורת המנורה
בכריכת עור מהודרת
במחיר מיוחד

אמירת פרשת פיטום הקטורת מתוך כתב אשורית על קלף היא סגולה לעושר והצלחה בכל עסקיו

סגולות לאמירת פרשת פיטום הקטורת - לחץ כאן

להגדלה לחץ על התמונות:

חדש!!! פיטום הקטורת עם כריכת עור בגודל 20X20 ס"מ

סגולות לאמירת פרשת פיטום הקטורת - לחץ כאן

מעשה הקטורת
הקטורת הועלתה על מזבח הזהב בבית המקדש יום יום, על ידי הכהן הגדול. ריחה היה מיוחד במינו, והורגש בכל העיר ירושלים. הקטורת הורכבה מאחד עשר סממנים מסוימים במתכונת מדוייקת, ואת סוד הכנתה ידעה רק משפחה אחת בירושלים. סממן מיוחד היה גורם לעשן הקטורת להיתמר כלפי מעלה ולא להתפזר לצדדים. על הקטורת להיות כתושה הדק היטב וכל הסממנים צריכים להיות מעורבים לחלוטין. גם החלבנה- עשב שריחו רע- צורפה לתרכובת הקטורת, והיא מסמלת את פושעי ישראל, שגם הם מקובלים בתנאי וכאשר הם מצטרפים לכלל הציבור.
ביום הכיפורים- היום המקודש ביותר בשנה, נכנס הכהן הגדול- האדם המקודש ביותר בעם ישראל, למקום המיוחד ביותר של השראת השכינה- קודש הקודשים. שם הניח מלוא חופניו קטורת סמים דקה על גבי גחלי אש, והעלה עשנה בין בדי ארון העדות אשר בו מונחת ה תורה, לריח ניחוח לפני ה'.
הקטורת, (מלשון "קשר" בארמית) מקשרת בין ישראל לאביהם שבשמים. היא מסמלת את הקירבה המיוחדת של עם ישראל אל רבון העולמים, כשם שה מזוזה מסמלת את השמירה היתרה שמעניק הבורא לעמו, וכשם שה תפילין מסמלים את שעבוד הכוחות החומריים והרוחניים של היהודי לאדון העולם, שהוא בעל הכוחות כולם.
כוחה של הקטורת רב היה בעצירת מגיפות ובהצלה מכל מיני פורעניות. כן מצינו בזמן דור המדבר שחטאו במחלוקת קורח ועדתו, ויצא עליהם הקצף ממרום. אהרון הכהן ניגש מיד לכפר באמצעות מחתה מלאה קטורת, וכך נעצרה המגיפה המשתוללת בעם.
בימינו אין לנו את הזכות להקטיר קטורת על גב המזבח, מפני יד האויבים שנשתלחה במקדשנו. מתפללים אנו שבקרוב יבנה בית המקדש, ותחזור עבודת הקודש לקדמותה, ואישי ישראל ותפילתם יתקבלו ברצון.
אולם בינתיים, באפשרותנו לעשות "זכר" למצוה יקרה זו, על ידי קריאת פרשת פיטום הקטורת יום יום מתוך הקלף, בכתב אשורית מקורי. כך ניתן לקבל ולנצל את הכוח הסגולי של הקטורת, ולהאציל עלינו שמירה עליונה וסיעתא דמיא בכל הענינים.
 


פרשת הקטורת וסגולתה
הגיע יהודי מאיטליה למכון מקור הסתם ובקש לשוחח עם ראש המכון הרב יששכר שטינהרטר. הוא אמר שהוא מתענין בפרשת פיטום הקטורת כיון שרוצה לקנות את זה במתנה לנער קרוב משפחה הגר באיטליה, לרגל הבר מצוה. שאלתו האם פרשת הקטורת שלנו כתובה על קלף או על ניר. הרב יששכר שטינהרטר השיב לו שזה כתוב על קלף, ואז שאל האם הפרשיה כתובה על הקלף על ידי סופר ירא שמים או שפרשת פיטום הקטורת מודפסת בצילום, כיון שכבר הגיע פעם למקום שאמנם שם פיטום הקטורת היה כתוב על קלף ולא על נייר, אבל מודפס בצילום. הרב יששכר שטינהרטר ענה לו: אצלנו כל ספרי התורה, מזוזות, תפילין וגם פרשת פיטום הקטורת כתובים על ידי סופרי סת"ם מומחים והכל עובר הגהה ידנית על ידי מגיה מוסמך מטעם משמרת סת"ם וכן הגהת מחשב. כמו כן התעניין היהודי האם יש בקלף את מזמור למנצח בצורת מנורה וקיבל תשובה חיובית.
ואז החל היהודי לספר מדוע הוא קונה פרשת פיטום הקטורת. אביו, זכרונו לברכה, היה נוהג במשך עשרות בשנים לקרוא פרשת הקטורת מתוך הקלף. הדבר החל אחרי שבצעירותו לא היה בביתם מה לאכול והם הגיעו עד פת לחם, ואז נגש אביו לרב חשוב מאד ושאל אותו מה ביכולתו לעשות לפרנסתו, כיון שכל מה שהוא יודע כבר ניסה, והאם יש איזו סגולה מיוחדת שיכולה לעזור לו. והרב נענה ואמר שיש סגולה חשובה -שכל מי שאומר פרשת הקטורת מתוך הקלף כל יום מובטח לו שלא ינזק ויזכה לעשירות. אביו הלך לקנות את פרשת הקטורת והתחיל לומר אותה, ומאז הפרנסה היתה מצויה בביתם וגם נהיו אנשים אמידים.
לאור זאת החליט גם הבן לכבוד אביו ולכבוד הבר מצוה לקנות את המתנה הזו, על מנת שיהיו לו חיים טובים ומאושרים. חתן הבר מצוה אמר לו שכבר קנו לו תפילין מהודרות, וישמח מאד לקבל פרשת פטום הקטורת על קלף כדי שתהיה לו הסגולה הנפלאה הזו.
היהודי קנה את פרשת פיטום הקטורת, וזכה ב: שי מקורי מתנת מקור הסת"ם- עלה ערבה מהושענא רבא ותפילת הדרך כסגולה לשמירה בדרכים.

 

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים