הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 למכירה מזוזה+ בית מזוזה במבצע 109 שקלים בלבד 
לקוראי מודעה זו בלבד

                                       המזוזה והכותל המערבי                             
הניצוץ היהודי הטמון בליבו של מייק ניעור במלחמת ששת הימים. מייק, תושב אחת ממדינות אירופה, בן לדור רביעי של מתבוללים, שמע על ניסי המלחמה ובראשם שחרור הכותל- וליבו הוצת.
הוא לא חזר בתשובה, ודומני שכלל לא ידע עד כמה רחוק הוא, אבל התחיל לרחוש חיבה יתרה לכל מה שריח ארץ ישראל דוק בו: מתפוזי יפו ועד לשליח הסוכנות היהודית.
וכשהיה בן שלושים ושש, איש עסקים מצליח שאת עיקר הונו עשה בהתמודדות על מכרזים ממשלתיים, החליט לנסוע עם אשתו ובנו לארץ ישראל.
הנסיעה לארץ ישראל הפגישה אותו, לפתע פתאום עם המשמעות הנוספת של עובדת היותו יהודי. הוא שוטט ברחובותיה העתיקים של ירושלים, נכנס בשיחה עם כמה יודעי גרמנית צולעת ובסיומה של השיחה הותיר בידיהם את כתובתו. הוא סיפר שיש לו בית גדול בחו"ל, ואחד הירושלמים שאל האם קבע מזוזות בפתחי ביתו. מייק נאלץ להודות שאינו יודע מה זו מזוזה. הסביר לו היהודי ששמו ר' שמעון, כי את המזוזה קובעים במשקוף הדלת והיא שומרת על הבית, וזו זכות גדולה לקבוע מזוזה בכל חדר וחדר. מייק החליט לשמוע בעצתו והלך לחנות של תשמישי קדושה, שם קנה תשעה בתי מזוזה לתשעת הפתחים שבביתו. שאל אותו המוכר: קלף למזוזות יש לך? התפלא מייק כי לא ידע שצריך להיות קלף בתוך בית המזוזה. התקשר לר' שמעון והוא הסביר לו שהקלף במזוזה הוא העיקר, כי עליו כתובה פרשת שמע מן התורה.
נסע מייק חזרה לביתו והמזוזות בתיקו, וכשהגיע לביתו קבע את המזוזות בדלתות ביתו כשהוא אומר את הברכה הרשומה.
כעבור שנה שוב הגיע מייק לביקור בעיר הקודש, ועתה גם הזדמן לו להניח תפילין לראשונה בחייו. בכותל המערבי עמד יהודי מזוקן והניח תפילין לכל עובר החפץ בכך. הוא הדריך את מייק איך לשים את התפילין של ראש במקום המדויק באמצע וכן תפילין של יד. מייק התרגש כשכרך את רצועות התפילין השחורות סביב ידו ובירר היכן יכול לקנות תפילין מהודרות לעצמו. היהודי סיפר לו שיש תפילין פשוטות ויש תפילין מהודרות מעור בהמה גסה שהן הרבה יותר טובות. ומייק החליט שהוא קונה תפילין יקרות ומהודרות. ומאותו יום לא עבר עליו יום ללא הנחת תפילין. אפילו שבתקופה הראשונה היה קשה לו לכרוך את רצועות התפילין על ידו כיון שלא היה רגיל בכך.
מייק חזר לעסקיו והנה יום אחד צלצל הטלפון אצל ר' שמעון ומייק היה מעברו השני של הקו. מחרתיים חל תאריך ההגשה האחרון של מכרז ממשלתי עצום שהוא אחד מן המתמודדים בו, והוא אינו מצליח להחליט מה יהיה המחיר הסופי שידרוש עבור השירותים שמספקת החברה שלו. אם ידרוש מחיר גבוה מן ההצעות של המתחרים- הצעתו לא תתקבל, אך אם ידרוש מחיר נמוך מידי- יפגע הדבר בעסקיו בצורה משמעותית. כן? תהה ר' שמעון שהאזין בנימוס. צריך פה עזרת שמים, אמר מייק נבוך, וחשבתי אולי אם תוכל ללכת לכותל ולהתפלל עלי...
חודשיים וחצי אחר כך קבלנו טלפון נוסף: לאחר התפילה בכותל אזר מייק אומץ והחליט לנקוב בסכום הגבוה כעלות השירות שהוא מספק. והיום בשעות הבוקר הגיעה אליו הידיעה כי הצעתו נתקבלה. "אני עומד להפוך לאדם עשיר", אמר לר' שמעון בקול נרגש, "והכל בזכות התפילה שלך בכותל. בפעם הבאה לפני המכרז הבא כבר יהיה לי מספיק כסף כדי לקפוץ לארץ ולהתפלל שם בעצמי".
וזה היה האופן בו התחיל המנהג המוזר ביותר ששמעתי עליו מעודי- מייק, יהודי רחוק רחוק נהג להגיע לארץ לפני כל מכרז משמעותי אליו נגש, התפלל בכותל המערבי ממושכות וחזר בטיסה הראשונה אל המדינה ממנה בא. והבינו, הסיפור התרחש מזמן, כאשר מחירי הטיסות היו גבוהים פי כמה והאנשים לא היו מזדרזים כל כך לקפץ מארץ לארץ כשם שהם עושים זאת היום.
הקשר בין ר' שמעון לבין מייק נשמר בזכות הביקורים הללו, ובזכות ערכות חג שהיה ר' שמעון שולח לביתו בקביעות. ארבעת המינים בסוכות, כרטיס ברכה בחנוכה, מגילה מאוירת בפורים ושלוש מצות עם התקרב פסח.
יום אחד הגיע ר' שמעון בשליחות מסוימת לאותה מדינה בה התגורר מייק, והיה זה מובן מאליו שבחולפו לא הרחק מעיר מגוריו של מייק סטה מן הדרך כדי לבקר גם בביתו.
הבית אותו מצא בעזרת הכתובת שהכיר בעל פה שכן בשכונה יפה ויקרה, ר' שמעון מצא את שם המשפחה על תיבת הדואר והתכונן להציג את עצמו באינטרקום, כאשר צווחה נרגשת פלחה את החלל: "אבא" צעק שם נער, "זה האיש מירושלים! זה הוא בעצמו!". ר' שמעון הוזמן מידית לעלות למעלה, נישק את המזוזה והופתע ממידת ההתרגשות שעורר בואו. אבל כאשר ראה את שערו הסתור של מייק ואת עיניו הטרוטות מלילות ללא שינה הפכה הפתעתו לבהלה קלה. מה קרה? הוא שאל. 
"הממשלה החליטה לאחד את המכרזים שתחום שאני בקיא בו", אמר מייק בצרידות עייפה, "ומכל המדינות מוגשות כעת הצעות למכרז שיינעל בעוד עשרה ימים. האם אתה מבין ר' שמעון על מה מדובר? זה מכרז גדול. עצום. מי שיזכה בו יגיש שירותים לכל המשרדים הממשלתיים ברחבי המדינה, ומי שלא יזכה יצטרך לנעול את המשרד ולחפש לעצמו פרנסה אחרת". עכשיו היה הכמעט יאוש שעל פניו של מייק מובן הרבה יותר. "אנחנו עובדים כבר חמישה שבועות על התוכנית העסקית" אמר מייק, והטיסה שלי לארץ היתה אמורה לצאת מחר, אבל אבא שלי נפל ושבר את עצם הירך הבוקר ואני לא יכול לעזוב אותו לבד ולנסוע לארץ ישראל להתפלל. ואם לא אתפלל, ר' שמעון, מה יהיה?
אפשר להתפלל גם כאן, אמר ר' שמעון, אלוקים שומע את בניו מכל מקום.
לצפיה על בתי מזוזה מיוחדים לחץ כאן
כן, אמר מייק, כבר אמרת לי את זה מליון פעם בערך. אבל ברור לי שהוא אוהב גם את העובדה שאני מוכן לטרוח כל כך ולשלם הרבה כל כך רק כדי לבוא אל כותל המערבי שהוא שריד בית המקדש ולהתפלל שם. אם אתפלל מפה זה לא יעלה כלום, ובהכרח זה גם יאמר פחות. 
היה זה הגיון עסקי אופייני שאי אפשר היה להתווכח איתו, ור' שמעון שתק, מחפש אחר המילים המתאימות שיוכלו להרגיע את מייק ולעזור לו לחזק את הקשר שלו עם בורא עולם. שתיקתו נמשכה רגע, שניים, ואחר כך אמר: "אתה אוהב לנסוע לכותל, מייק. שם אתה מרגיש קרוב לבורא עולם".
מייק הנהן.
מה תאמר אם אציע לך לתרום את הכסף שלך כדי לבנות את המזבח של בית המקדש ולנסך עליו יין?" נדרשו עוד כמה הסברים כדי שמייק יבין על מה בדיוק מדבר ר' שמעון. אבל אחר כך אורו עיני ובאיטיות אמר: "זה יכול להיות נפלא, אבל האם אפשר באמת לעשות דבר כזה עוד לפני הגאולה?"
"כן", אמר ר' שמעון, "חז"ל אמרו שבזמן הגלות מי שרוצה לנסך יין על גבי המזבח ישקה ביין תלמידי חכמים עניים. אני יכול להעביר את הכסף שלך לתלמידי חכמים עניים שלומדים בכולל בירושלים כדי שיקנו יין לשבת ולחג."
מייק ביקש להבין עוד, חקר דרש ושאל, ולבסוף נכנס לחדר הפנימי וחזר עם ערמת שטרות כרוכים בגומיה. ולאחר שהעביר את השטרות לר' שמעון פרש אל פינת החדר, והתפלל שם בשפת אימו ובאמונה פשוטה.
והתפילה הזו, והנתינה הזו, פעלו כנראה את פעולתן. לא די בכך שמייק זכה באותו מכרז ארצי, והכנסותיו קפצו פי ארבע- אלא שבאותו כולל אליו תרם את כספו לומד היום בנו.
 
המזוזה הפסולה
גיא הוא צעיר יהודי שלא חונך על ברכי התורה והמצוות. לאחר נישואיו ציפה שנים רבות לילד, והנה לשמחתו הרבה נולדה לו בת. אולם למרבה הצער התגלה כי הילדה פגועה ובעלת מום קשה. גיא הביא את מיטב הרופאים הפרטיים אשר ניסו לטפל בה לפי כל השיטות החדשניות, אך המאמצים לא נשאו פרי וכעבור מספר חודשים התינוקת נפחה את נשמתה. גיא הרגיש כי עולמו חרב עליו. הוא הסתובב אבל וכואב ובאחד הימים נזכר כי שמע פעם שבבית בו קבועות מזוזות קיימת השפעה למצב של ה מזוזה על מה שמתרחש בבית.

לקנית מזוזות מהודרות לחץ כאן
 
גיא ידע שאין לו מה להפסיד ולמרות שלא היה שומר מצוות החליט לבדוק את מזוזות ביתו. הוא פתח את בית המזוזה בכניסה הראשית ומצא להפתעתו כי הקלף איננו! הוא היה המום, אח"כ עבר ממזוזה למזוזזה בדלתות הבית הוציא את הקלפים, כשהוא רושם איזו מזוזה שייכת לכל חדר, ומסר את ה מזוזות לבדיקה אצל מגיה מוסמך. התוצאות היו מפתיעות: אותה מזוזה שהיתה קבועה בחדר הילדים התגלתה כפסולה- היתה חסרה אות במילה "בניכם". גיא רכש מיד מזוזה כשרה ומהודת במקום ה מזוזה הפסולה, וכן לפתח הכניסה לבית. כך ידע שעשה את ההשתדלות הנכונה מצידו לישועה ובשורות טובות.

כוחה של מזוזה
ילדי התלונן על כאב ראש וכאב חד בעיניים. אמרתי לו לנוח יום אחד בית ואולי זה יעבור, אך זה לא עבר. לאחר שראינו שהכאבם נמשכים והילד סובל מאד פנינו לרופא עינים. הרופא בדק ביסודיות וראה בעיה בקרנית, ושלח אותו לפרופסור גדול העובד באיכילוב, לדעתו יש חשש שאם הילד לא יקבל טיפול מידי יאבד את ראיתו. הפרופסור אכן קבע לבני תור לניתוח חרום ליום המחרת בבית חולים איכילוב. היינו שרויים במתח רב כיון שהניתוח היה מורכב ומסובך וקיוינו שהכל יסתיים בטוב. ילדי השכונה התאספו בבית הכנסת ואמרו תהלים שהטיפול יצליח. אחרי תפילת מעריב נגשתי לרב בית הכנסת שהיה מעורב בענין ובקשתי את ברכתו לרפואה שלימה. הרב שאל אם בדקתי את המזוזות ואמרתי שאכן שלחתי לבדיקה את כל המזוזות לפני מספר חודשים. אף על פי כן החלטתי לבדוק שוב את המזוזה בחדר השינה של בני. בקשתי מהסופר שיבדוק היטב, ולתדהמתי המזוזה היתה פסולה במילה עיניך האות נ' היתה נראית כמו כ'.החלפתי עוד באותו יום למזוזה חדשה ומהודרת. בינתים עבר ילדי בדיקה מכריעה לפני הטיפול והנה הרופא מבחין בשינוי קטן לטובה. הוא אמר נחכה עוד יום . כעבורשבוע להפתעתו הגדולה של הרופא נעלמו הכאבים והבדיקות הראו תוצאות תקינות. הרופאים כולם הודו שזה נס גלוי ואני ידעתי שזה כוחה של המזוזה.

 

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים