הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  
מכירת שופרות מיוחדים ומהודרים החל מ-65 שקלים לשופר.
 טל. 0504112271  בהשגחת הבד"ץ של העדה החרדית ירושלים

לפרטים לחץ כאן
                                                                                                                      
סודו של השופר
זה קרה ברוסיה לפני כ-80 שנה, כידוע אסרה הממשלה הקומוניסטית קיום מצוות וכל הקשור לדת. בבית הכנסת של העיירה ששכן במרתף התפללו יום יום קרוב לשלושים איש. בהגיע חודש אלול חפשו את השופר משנה שעברה ולא מצאו. ערכו חיפושים נרחבים בכל אזור בית הכנסת והשופר איננו. בקשו מכל אנשי העיירה שמי שיש בידו שופר שיביאו לבית הכנסת כדי שיוכלו לתקוע בשופר אחר התפילה. אולם למרבה הצער לא נמצא אף לא אחד שבידו שופר. הגבאי נסע לעיר כדי לחפש אחר שופר אפילו שהדבר היה כרוך בסכנה של ממש מפני השלטונות שאסרו החזקת תשמישי קדושה ובודאי שופר שמסמל יהדות נטו. באחד המקומות שהגבאי הסתובב לחפש שופר שאל סוחר גוי האם הוא יודע היכן ניתן להשיג קרן איל (ולא הזכיר את המילה שופר כדי לא לחשוף את זהותו) הגוי לקח אותו לחדר צדדי וירד משם למרתף ושאל אותו האם הוא מתכוון לשופר. הוציא לו מבין בקבוקי היי"ש שופר ובקש ממנו סכום עתק של מאתים זהובים עבור השופר. הגבאי אמר שאין באפשרותו לשלם סכום עצום כזה עבור שופר אבל הגוי אמר לגבאי שאינו מוריד מהמחיר, והוסיף "תשמח שאני לא מלשין אותך לשלטונות". חזר הגבאי בפחי נפש לעיירה והחל לטכס עצה כיצד להשיג שופר, הרי מתקרב ראש השנה ואיך ישמעו תקיעת שופר אשר היא מצוה מן התורה? אחד מנכבדי העיירה שהיה סוחר והיה רגיל לנסוע לעיר פעמים רבות  החליט שיסע לאותו גוי וידבר על ליבו בקשר לשופר. וממחשבה למעשה, הוא בירר אצל הגבאי את כתובתו של הגוי בעל השופר ויצא לדרך. בהגיעו לעיר שם פעמיו לבית הגוי בעל השופר. הלה הבין מיד כי היהודי בא לשכנע אותו בקשר לשופר המדובר. הגוי נגש לסוחר מהעיירה ושאלו: באת לכאן עבור שופר? היהודי נבהל מאד כי חשש שמא הגוי הולך להלשין אותו בגלל שמחפש שופר עבור היהודים. אמר הגוי: אל תבהל, אני לא אלשין אותך . דע כי השופר יקר לי מאד, קבלתי אותו ירושה מסבי ולא אפרד ממנו בשביל זהובים מועטים. רק תמורת סכום הגון אהיה מוכן להעניק לך את השופר. היהודי החל להסביר כי השופר דרוש לשם מצוה גדולה וחשובה ביהדות ובסך הכל צריכים את השופר לשני ימים ולא יותר (כי חודש אלול עמד להסתיים) ואח"כ יכולים להחזיר לו את השופר בחזרה. הגוי ראה שהיהודי מוסר את נפשוו על השופר ואמר לו: קח את השופר תמורת משכון בעל ערך גדול והחזר לי את השופר מיד אחרי ראש השנה. היהודי נתן לו שעון זהב שהיה בכיסו ועוד כסף רב וקבל לידיו את השופר היקר. בשמחה רבה הגיע לעיירתו ובישר שיש באמתחתו שופר כשר וכולם יוכלו לשמוע קול שופר כהלכה. כמובן שבראש השנה ההתרגשות היתה גדולה מאד  וכל אנשי העיירה באו לשמוע תקיעת שופר. לפתע ראו ביניהם אדם בלתי מוכר. והנה הסוחר היהודי זיהה אותו- זהו אותו גוי שנתן לו את השופר. האדם פרץ בבכי ואמר: אני יהודי, באתי לשמוע תקיעת שופר. כבר שנים לא זכיתי להיות נוכח בתקיעת שופר בראש השנה. פחדתי שאתה שליח של הק.ג.ב. ולכן לא גיליתי לך מי אני. ובזכותך זכיתי לשמוע קול שופר ולקים את המצוה.
*אצלינו תשיגו סטנד שופר SHOFAR מיוחד להעמדה בויטרינה*
הנה סטנד שופר (SHOFAROT) לפנינו
לאחר תקיעת השופר וסיום התפילה הזמינו אותו לסעוד בבית הגבאי, ושם סיפר את סיפורו המופלא. מתברר ששמו היהודי הוא יצחק כי נולד בראש השנה. סבו היה בעל תוקע ידוע אצל אחד הרבנים הגדולים, וכמובן שמר על השופר שלו מכל משמר. לפני פטירתו מסר את השופר לנכדו האהוב  וסמך עליו שימשיך את המסורת. אולם אז עלו הקומוניסטים לשלטון ורצו להשכיח כל סממן יהודי. יצחק הסתיר מעין כל את יהדותו ולאט לאט הזניח את שמירת המצוות. עד שבא הגבאי בחיפושיו אחר שופר והזכיר לו מיהו. ועתה מבטיח אני, סיים יצחק, כי אשתדל לקיים את מצוות ד' ככל יכולתי. ואת השופר משאיר אני במתנה לבית הכנסת שלכם.

 
* * *

 
כפרי נבער מדעת שמע שעיר הגדולה יש פלאים שהוא לא ראה מעודו. החליט לבקר בעיר הגדולה לחזות בדברים המיוחדים. הוא התאכסן בבית מלון והנה פתאום הוא מריח עשן ורואה שפרצה שריפה ליד בית המלון. מה עשה בעל בית המלון, תפס שופר ותקע בו כמה תקיעות, לא עברו מספר דקות והאש כבתה. התפעל הכפרי: אכן זהו פלא, תוקעים ב שופר והאש דועכת. התחנן לבעל בית המלון שימכור לו את ה שופר והוא מוכן לשלם לו על כך טבין ותקילין. הסכים בעל בית המלון לעיסקה ומכר לכפרי את ה שופר תמורת סכום הגון.
כשחזר הכפרי לעיירתו ובאמתחתו ה שופר היקר הראה לכל בני העיירה מה הביא, ואחר כך הניח אותו בויטרינה למשמרת. והנה יום אחד הוא הבחין בלהבות אש בחצר הסמוכה לביתו. הוא לא נבהל אלא מהר ותפס את השופר והחל לתקוע בו בכל כוחו. לאכזבתו האש ממשיכה לעלות ולהתפשט ואחזה בגג הבית. צעקו עליו אנשים: מדוע אינך מכבה את האש?
אמר להם הכפרי: רימו אתי, מכרו לי שופר שמכבה שריפות וזה לא עובד. ענו לו: שוטה שבעולם, השופר אינו מכבה את האש, אלא כששומעים את התקיעות הרמות באים אנשים מקרוב ומרחוק ועוזרים לשפוך מים וכך מכבים את הדליקה. תפקיד השופר הוא רק להזעיק את האנשים.
אף אנו דומים לאותו כפרי, תוקעים בשופר בראש השנה וחושבים שיצאנו ידי חובתנו. אבל השופר מסמל קריאה לחזור בתשובה, מעורר אותנו לשוב אל ה' ולעבוד אותו ביתר שאת.

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים