הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> ספר תורה
ספר תורה          
 
ספר התורה- כמים לגופנו
התורה כתובה על מגילת קלף, ואותה מגילת קלף היא למעשה ספר התורה. ספר התורה נחשב לתשמיש הקדושה המקודש ביותר ביהדות, ונוהגים בו בכבוד והדר.
ספר התורה הוא חלק מספר גדול יותר, התנ''ך. שבו יש שלושה חלקים: תורה, נביאים, כתובים.
בספר התורה כתובים חמשת חומשי התורה, באופן ידני, מימין לשמאל וללא סימני פיסוק. הספר כתוב על גבי קלף עור אשר מגולגל סביב שני גלילי עץ נאים ומעוטר בתשמישי קדושה מיוחדים. ספר התורה מורכב מ-62 עד 84 יריעות אשר הומלחו לפי הסבר הלכתי מדויק. תהליך כזה של כתיבת ספר תורה נמשך בין חצי שנה לשנה. כל אות ממולאת בקפידה בדיו על ידי נוצה, תוך הקפדה על ההסברים של הכתיבה. רוב ספרי התורה בגובה של כ-60 ס''מ ומשקלם 12.5, אך ישנן כבדים וקלים יותר.

 

שם הסופר

גודל הספר

סוג כתיבה

מחיר

 
שר 42 ס"מ בית יוסף 70,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
קטן 48 ס"מ בית יוסף 92,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
רוזן 48 ס"מ בית יוסף 92,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
שבי 56 ס"מ ספרדי 75,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
טירר 50 ס"מ אר"י 80,000 ₪  
פד 48 ס"מ בית יוסף 98,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
ליבלע 48 ס"מ אר"י 90,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
סלוםי 42 ס"מ בית יוסף 80,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
מאיר 48 ס"מ בית יוסף 140,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
רוז 48 ס"מ בית יוסף מהודר 98,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן
שוש 48 ס"מ בית יוסף מהודר 125,000 ₪ לדוגמא לחץ כאן

ערך התורה ביהדות
התורה היא ערך עליון ביהדות, ויש האומרים שהיא חשובה כמו המים לגוף. לא ניתן להחזיק מעמד יותר משלושה ימים ללא מים, וכך גם הנפש לא תוכל להתקיים יותר משלושה ימים ללא תורה. היא מעין המדריך לחיים שלנו.

מחירים של ספרי תורה
ישנם הבדלים במחירים של ספר התורה, משום שיש סוגים שונים. מכיוון ומדובר בדבר יקר וחשוב, יש לשקול מראש את כל השיקולים, ומה הדבר אותו אתם צריכים. יש לשקול, לדוגמא, מהו גודל הקלף וגובה הספר הרצוי, איזה סגנון כתיבה (ספרדי, אשכנזי) ועוד. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא תיוג האותיות. הן צריכות להיכתב עם עיגולים בקצה התגים. כל הדברים האלה גורמים להבדלים במחירים, ולכן יש עליכם לקבוע מהו המחיר שבו ברצונכם לרכוש את ספר התורה. ניתן גם לכתוב ספר תורה במיוחד עבורכם, עם הקדשה שאתם תבחרו, אך יש לקחת בחשבון את פרק הזמן של כתיבת ספר התורה.
אתם מוזמנים ליצור קשר לייעוץ בכל הקשור לרכישת ספר תורה
.
* * * *
ספר התורה שהוצל פעמיים
רבקה ברמן נולדה באוסטריה כארבעים שנה לפני השואה. היא התגוררה בעיר בבאדען יחד עם בעלה דר' יוסף שהיה רופא מומחה למחלות ראומטיות. בעיר זו קיימים מעיינות מרפא וחולים רבים באו להתרפא שם. שני בני הזוג ניהלו בית הארחה צמוד וגם טיפלו בחולים. כשהתחיל שלטון הנאצים והיהודים הרגישו שהקרקע מתחילה לבעור תחת רגליהם, שלחו בני הזוג ברמן את בנם הבכור מחוץ לגבולות המדינה. ליל הבדולח הגיע ורבקה שומעת לפתע רעשים מפחידים מכוון בית הכנסת הסמוך לביתם. קולות מפולת וצעקות רמות הרעידו אותה והיא מיהרה לבית הכנסת לבדוק מה קרה. לנגד עיניה נגלה הרס וחורבן שבצעו בבית הכנסת חבורת פורעים בפיקוח קצין שעבד בשרות הנאצים. הפסיקו מיד, צעקה עליהם באומץ בלתי מצוי. אולם הקצין אמר לה שהוא קבל פקודה ועליו לבצע אותה. לאחר נסיונות נוספים נוכחה רבקה לדעת כי לא תוכל למנוע מהם את זממם, והחליטה לפחות להציל את מה שניתן להציל. היא נגשה לקצין ובקשה ממנו לקחת איתה דבר קדוש. כיון שהכיר את בעלה הרופא, הסכים הקצין לבקשתה. רבקה התקרבה לארון הקודש, כשהיא עוברת בין הפורעים האנטישמיים, ונטלה משם את ספר התורה הקדוש.  יותר מאוחר שרפו הרשעים את בית הכנסת אולם ספר התורה ניצל. היא הביאה אותו לביתה ועוד באותו לילה ארזו בני הזוג מספר חפצים והזמינו מונית תוך סיכון רב בדרך אל מקום מסתור- בית החולים שבו עדיין לא העיזו הנאצים לנגוע. משם סדרו אשרות יציאה והצליחו למלט את עצמם יחד עם ספר התורה לארץ הקודש. למרבה הצער לא התאקלמה משפחת ברמן בארץ וההורים נפטרו כעבור מספר שנים. בנם הצעיר אלעזר  הצטרף לקבוצת חלוצים, ועבר לגור בגושש עציוון, שם נישא לחיה. חיה לא הכירה את חמותה אולם שמעה על סיפור הגבורה של הצלת ספר תורה והתרגשה. לא עברה חצי שנה והתחוללה מלחמת השחרור, הערבים והאנגלים התנפלו על יושבי גווש עצציון, שלא היה בידם נשק רב, והכניעו אותם לאחר קרבות קשים. חלק מהתושבים נהרגו וחלקם נלקחו בשבי הירדני. כאן התגלתה גבורתה של חיה שזכרה את מעשה חמותה ובכוחות לא לה עשתה מעשה- היא בקשה רשות מהליגיונר הערבי לקחת איתה לשבי את ספר התורה הקדוש ליהודים. לערבי לא היה איכפת, ממילא היא הולכת בשבי. ספר התורה היקר הוחבא ערב קודם ע"י התושבים בתוך קופסת פח בבור עמוק שנחפר לצורך כך. הם חששו לגורלו כשראו שהערבים מתקיפים ומשתלטים על האזור. כעת הוציאו את ספר התורה וחיה הלכה איתו בגאון אל השבי . במשך שנה שלמה שמרה עליו במסירות נפש עד לסיום מלחמת תש"ח אז שוחררו השבויים. כיום ספר התורה שמור בבית הכנסת בו מתפללים הנכדים של משפחת ברמן, תקנו בו את הטעון תיקון בעקבות כל הטלטולים שעבר הספר, ועל המעיל רקמו: לעילוי נשמת יוסף ורבקה ברמן, ולהצלחת בניהם ונכדיהם.

מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים