תפיליןתפילין
 
הוספה למועדפים


מבצע ! ! !
קלף מזוזה + בית מזוזה סה"כ 109 ש"ח ליחידה כולל מע"מ
לקוראי מודעה זו בלבד

שתפו חברים:
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 דף הבית >> תפילין
תפילין          
 
מבצע! תפילין מהודרות מעור בהמה גסה רק 1450 ש"ח
 
תפילין
התפילין, כפי שמוזכר בתנ"ך "והיה לאות על ידך ולטוטפות בין עיניך" מסמל עבור כל יהודי את הקשר העמוק בין האדם לאהבת אלוהיו.

מנהג הנחת התפילין מהודרות קיים כבר אלפי שנים ובא להדגיש את הקשר הייחודי של העם היהודי עם ה'.

 

תפילין מהודרות מורכבות משתי יחידות: תפילין של ראש ותפילין של יד. כל אחת מהיחידות נעשית בדקדקנות ומורכבת משלושה חלקים: בית התפילין, קלף ורצועת התפילין.

בית התפילין עשוי מעור של חיה כשרה ועליו להיות תיבה מרובעת לגמרי וצבועה בצבע שחור.

תפילין של ראש מכיל בתוכו ארבע מחיצות כאשר בכל מחיצה מונחת תפילה: "קדש לי כל בכור", "והיה כי יביאך", "שמע ישראל" ו"והיה אם שמוע". בתפילין של יד כל התפילות כתובות יחדיו ולא קיימות מחיצות.
גם מזוזות מכילות בתוכן פרשיות, אך פרשיות מזוזה שונות הן מפרשיות התפילין.

סוג התפילין
סוג הכתיבה רמת כשרות מחיר  
         
         
תפילין בהמה גסה אשכזי מהודר 1550 ₪ לדוגמא לחץ כאן
תפילין בהמה גסה ספרדי מהודר 1450 ₪ לדוגמא לחץ כאן
תפילין בהמה גסה אשכנזי מהודר מאוד 1800 ₪ לדוגמא לחץ כאן
תפילין בהמה גסה ספרדי מהודר מאוד 1800 ₪ לדוגמא לחץ כאן
בהמה גסה מיוחד אשכנזי מהודר ומיוחד מאוד 2500 ₪ לדוגמא לחץ כאן
בהמה גסה מיוחד ספרדי מהדר ומיוחד מאוד 2500 ₪ לדוגמא לחץ כאן


 עזרא 29 בני-ברק

נייד: 050-4112271 טלפון: 03-6760637

מצוות הנחת תפילין

תפילין מהודרות מכיל בתוכו פסוקים הכוללים את שמו של ה' ועל כן ההלכה מייחסת אותו לכתב קודש לכל דבר. עקב כך יש לשמור על התפילין מפני לכלוך, ריחות רעים ונזקים אחרים.

סיבה זו הובילה את מנהג הענקת תפילין לחתן בר המצווה, שכן בגיל בגרות זה יבין הילד את קדושת התפילין וישמור עליו.

 

תפילין מהודרות מניחים בכל ימי חול, במהלך תפילת השחרית. זמן הנחת התפילין המצומצם נובע מתוך הדרישה להניח תפילין בגוף נקי וללא מחשבות אסורות. בשבתות ובחגים לא מניחים תפילין כיוון ששניהם נחשבים אותות, ואין צורך בשני אותות יחדיו.

הנחת התפילין היא מצווה לגברים בלבד וברב הקהילות נשים אינן מניחות תפילין.

 

תפילה ותפילין מקרבי לבבות

המשמעות של הנחת התפילין ובחירת הפסוקים הכתובים בתוכו היא עצומה ובאה לתאר את הקשר החזק של עם ישראל עם אלוהיו.

את התפילין המהודרים מניחים תחילה על היד "והיה לך לאות על ידך", כאשר בית התפילין מופנה לכיוון הלב, ורק לאחר מכן על מניחים את תפילין הראש "לטוטפות בין עיניך". המשמעות היא הפנמת תוכן התפילין והקשר ההדוק בין הלב והרגש לבין השכל.

 

הפרשיות הכתובות על הקלף המגולגל בבית התפילין המהודרות מציינות ארבעה יסודות חשובים בקשר שבין עם ישראל לאלוהיו: "קדש לי כל בכור" המתארת את זיקתו של עם ישראל לארץ ישראל, "והיה כי יביאך" העוסקת בהעדפת עם ישראל בעיני ה' על פני עמים אחרים, "שמע ישראל" ו"והיה אם שמוע" המחזקים את החובה בקיום מצוות וקבלת עול המצוות.

תפילין הוא סמל יחיד במינו שמתאר את הקשר המיוחד של עם ישראל – הנבחר, עם ארצו – ישראל, זבת החלב ודבש, ועם אורח החיים הייחודי של העם היהודי.
 

התפילין שניקנו בגיל 83
אדם מבוגר כבן 83 שאינו נראה כשומר מצוות הגיע למכון "מקור הסתם" בבני ברק, הוא פנה לראש המכון הרב יששכר שטינהרטר ובקשה בפיו: אנא בדוק לי את ה תפילין. שאל אותו הרב יששכר: מדוע אתה רוצה לבדוק את ה תפילין?  סיפר לו האדם המבוגר את ספורו: תפילין אלו נקנו לי במסירות נפש 
כשהייתי בר מצוה בשנות המלחמה הנוראה. ואז אמר לי אבי עליו השלום: הנח תפילין אלו יום יום והם ישמרו עליך. מאז ועד היום לא החסרתי יום אחד בלי להניח תפילין (חוץ משבת כמובן שאסור להניח תפילין) ואם כן מה קרה עכשיו? שואל הרב יששכר.והאדם מספר שבחודשים האחרונים חלם כמה פעמים על ה תפילין. פעם ראשונה חלמתי שעבר זמן הנחת תפילין ולא הנחתי. לא התיחסתי לחלום. פעם שניה חלמתי שה תפילין נגנבו לי. והנה אתמול חלמתי פעם שלישית שאביי נראה אלי ואומר לי : בדוק את ה תפילין שלך. מיד בררתי היכן כדאי לבדוק תפילין, וכמה מחברי המליצו על מכון "מקור הסתם" ואמרו שקנו אצלך מזוזות, סט טלית ותפילין, ספרי תורה ו תפילין והיו מרוצים מאד מהיחס והיעוץ. לכן באתי אליך. לקח הרב יששכר את ה תפילין בידו ורצה לראות את הפרשיות לפני שהוא שולח אותן לבדיקה, כדי לראות במה מדובר. הוא פתח את הבית של ראש והנה לתדהמת שניהם לא היו בפנים פרשיות! האדם המבוגר החויר ורעד וכמעט התעלף. פתח הרב יששכר שטינהרטר גם את הבית השני - תפילין של יד וגם הוא היה ריק מפרשיות. האדם לא ידע את נפשו מרוב צער, ואז נזכר לפתע  כי לפני כמה חודשים נאבדו לו התפילין ורק אחרי יומים בא אליו הגבאי של בית הכנסת ואמר לו שמצא תפילין, כנראה הם שלך. לקחתי את התפילין למרות שהיתה לי הרגשה שהם לא שלי. ומאז התחילו לפקוד אותי החלומות המוזרים. האדם היה כאוב מאד על כך שלמעשה כמה חודשים לא הניח תפילין (כיון שלא היו בהם פרשיות) וכעת הוציא מכיסו מיד סכום כסף נכבד כדי לקנות תפילין חדשות מהודרות במכון מקור הסתם ובנוסף גם טלית חדשה וכיסוי לטלית ותפילין.

 

חשוב לדעת:
כשמזמינים תפילין מהודרות ואפילו תפילין כשרות יש לציין אם האדם שמתכונן להניח תפילין הוא ימני ואז מניח תפילין על יד שמאל, או שהוא שמאלי ואז מניח תפילין על יד ימין. קורה שאנשים שוכחים לציין זאת ואז צריך להחליף את הבתים של התפילין מחדש.


תפילין בשנות האימה
מחנה אושביץ האימתני. אחד הניצולים היהודים העיד, שהיו הרבה ילדים חרדים לדבר ה' צדיקים ויראי שמים ששמרו על כשרות המאכלים גם בימי חרדה ופחד מיום ביאת מותם, בכל זאת השתדלו להקפיד על קלה כחמורה ולא אכלו כל דבר שהיה בו חשש של כשרות . מה שכן אכלו היה לחם ומרגרינה בלבד. היו נערים רבים שנתנו את ככר לחמם לשומר המחנה  כדי שירשה להם לעבור לצריף מרוחק ולקבל שם תפילין מהודרות בהשאלה להניחם לכמה רגעים.ובשביל התפילין ויתרו על מנת לחמם היומית. כפי שמעיד אותו ניצול שואה שלילדים היה ברשותם חומשים וסידורים אבל טלית תפילין מזוזה וציצית לא היה בנמצא בכלל, חוץ מלנער אחד שהצליח להבריח תפילין מהודרות למחנה, הוא החביא את התפילין קשורות לברכיו כשהן מוסתרות מתחת למכנסיו. למרות שכמעט תפסו אותו כמה פעמים שמעביר תפילין מהודרות מצריף לצריף בכל זאת לא ויתר והמשיך במסירות נפש להשאיל תפילין מהודרות לנערים, כדי שיוכלו לקים את המצוה החשובה של הנחת תפילין. עד שפעם אחת תפסו נער כשהוא עטור בטלית  עם תפילין ומתפלל. קצין האס.אס. שגילה אותו בצריף צעק עליו בחמת זעם: מה זה? ואיים עליו ברובהו. הנער גמגם בפחד ואמר שאינו מחסיר מעבודתו בגלל זה והוא מיד מסיים ומסיר את התפילין. לבסוף לאחר תחנונים הסכים הקצין להשאיר אצלו את התפילין והיה הדבר לפלא. כך מצות תפילין הקדושה הגנה על הנער מגזר דין מוות.
לאור ההתעוררות העצומה בעם ישראל יוצא יו"ר מכון מקור הסת"ם הרב יששכר שטינהרטר במבצע תפילין מהודרות מעור בהמה גסה במחיר 1450 שקלים בלבד לזמן מוגבל, כדי שכל יהודי יוכל להניח תפילין כשרות ומהודרות במחיר נוח. כמו כן ניתן להשיג מזוזות ובתי מזוזה לבית. מבצע קלף מזוזה +בית מזוזה 109 שקלים בלבד לזמן מוגבל. כל קונה מקבל שי מיוחד ושימושי.


 

בר מצוה בלי אבא
יואל איבד את אביו בתאונת דרכים קשה, כשהיה ילד בן 9 בלבד. בבית ספרו לא למדו יהדות, אולם הוא זכר כיצד אביו בכל פעם שנכנס הביתה מקרב פניו ל מזוזה ומנשק אותה, וכן הקפיד לנשק מזוזה כשיצא מן הבית. והנה כשהתקרב יואל לגיל 13 נודע לו מחבריו שהוא עומד להיות בר מצוה.  יואל ידע שקיימת מצות תפילין, אשר נער בגיל 13 מתחיל להניח יום יום, אולם לא ידע בדיוק מהן תפילין, מה יש בתוכן וכיצד מניחים אותן. הוא מעולם לא ראה תפילין אמיתיות מקרוב ורצה מאד לדעת עוד ועוד על מצות תפילין. הוא זכר במעורפל את אביו מניח תפילין על ראשו ועל ידו בבוקר מוקדם לפני שהלך לעבודה, ודמיין לעצמו כיצד הוא מניח תפילין לבדו. הוא חשש שלא ידע להסתדר עם הרצועות ואולי לא יקיים את מצות תפילין כמו שצריך. מי בדיוק ידריך אותו? ובכלל מי יקנה לו תפילין והיכן קונים תפילין? והנה כחודשיים לפני הבר מצוה התקשר אליו יהודי, אשר הציג את עצמו כחבר בארגון המסייע ליתומים, הוא התעניין אם יואל זקוק לעזרה לקראת הבר מצוה בתחום הכספי או בשאר הענינים. יואל התרגש מאד ואמר: אשמח מאד אם תשיג לי זוג תפילין כשרות ותלמד אותי על מצות תפילין. היהודי נענה ברצון וסיכם עם יואל על יום שבו הם יפגשו, והוא יעניק ליואל במתנה זוג תפילין כשרות ומהודרות וילמד אותו איך מניחים תפילין כהלכה. הוא הסביר לו שהתפילין מכילות בתים מרובעים, עשויים בעבודת יד מעור של בהמה, ובתוכם יש פרשיות הכתובות על ידי סופר מומחה באמצעות דיו. בפרשיות של ה תפילין כתוב על קדושת עם ישראל והקשר שלו להשם.

ערך התפילין
למכון מקור הסתם הגיע אדם מדרום הארץ בשם משה, וסיפר שברצונו לפתוח חנות ליודאיקה ולמכור ספרי תורה תפילין ומזוזות. הרב יששכר שטינהרטר ראש המכון הציג בפניו את המחירים ואז עצר אותו משה ואמר שאפשר להשיג תפילין ב-400 שקלים, מדוע אתה מבקש סכום גבוה כל כך ובפרט שאני קונה את התפילין והמזוזות על מנת למכרם וכידוע לי צריך להרויח 100 אחוז לפחות.
הרב שטינהרטר ראה שהאדם העומד מולו אינו מבין כלל במזוזות ותפילין. ושאל אותו: האם הנך יודע כמה עבודה נדרשת להכנת התפילין, וכמה אנשים מתעסקים בזה עד שרואים את המוצר המוגמר? הרב שטינהרטר הראה לו תפילין בשלבים הראשונים וסיפר לו בראשי פרקים איך מייצרים את התפילין: קודם לוקחים עורות של בהמה ושורים בחומר לתקופה מסוימת ואח"כ מעבדים אותם והפועלים שמעבדים אותם צריכים לכוון לשם מצוה, אח"כ צריך ליצור מהעור צורה של ריבוע מדויק וכל שלב צורך זמן רב. והקלף ממנו עשויות המזוזות גם הוא עשוי מעור בהמה שיש לשייף אותו ולשרטט עליו שורות כדי שיוכלו לכתוב עליו. זוהי עבודה קשה ומורכבת. ולכן מחיר התפילין יותר מ-400 שקלים...
כששוחחו התחיל משה לספר שבכלל אינו קשור לעם היהודי, ובהיותו ילד ספרו לו שאימו היתה יהודיה אבל פרט לזה אינו יודע דבר בנושא יהדות. וכל הקשר שלו לתשמישי קדושה זה בגלל שהסבירו לו שאפשר להרויח בזה הרבה  כסף. הרב שטינהרטר תאר בפניו את חשיבות מצות הנחת תפילין כאחד מיסודי היהדות שעל ידי כך מתקשרים לבורא העולם בלב ובמחשבה, וכן את המזוזה שעל ידה השם שומר את דלתות ישראל, משה החל להבין שלא מדובר בסתם מוצר אלא פריט קודש מהודר ומיוחד שייצורו מורכב מאד ולכן משלמים על כך הון רב.

תפילה והודיה
הנני מתנדב המסיע אנשים לבית חולים באזור מונסי, מספר שמואל. יום אחד זכיתי להסיע תלמיד חכם חשוב בשם רבי בן ציון. הוא התיישב ברכב במושב האחורי והנהג המתנדב שאל אותו באיזה מסלול הוא בוחר לנסוע. הרב בן ציון ענה שלא משנה לו באיזו דרך נוסעים וממילא הוא מתכונן להעביר את הזמן בתפילה. הרב שהיה רגיל ללכת בתפילין כל היום כמנהג הגאון מוילנא היה גם עכשיו עטור בתפילין שלו ופתח ואמר: רבונו של עולם, הסתובבתי בבתי חולים וראיתי אנשים שרגליהם אינן מתפקדות, אין הם יכולים לעלות במדרגות ולרוץ לעבודתם, ולי בראת שתי רגלים בריאות, תודה לך רבונו של עולם! כך המשיך והודה על ידיו התקינות, על עיניו הרואות וכשהגיע לאזניים אמר: רבונו של עולם אני מודה לך שנתתי לי שתי אזניים כדי שאוכל לשמוע דברי תורה, אנא, מבקש אני ממך,רפא את אזני הימנית הפגועה. שמעתי כל זאת בפליאה רבה, מספר הנהג שמואל  והעזתי לשאול את הרב: מהיכן לקח את תפילתו בנוסח לא מקובל זה? והרב ענה לי: שנים רבות התגוררתי בארץ ישראל. והנה יום אחד עברתי תאונת דרכים ובה נגעה אזני הימנית. התרוצצתי מרופא לרופא עד שנאמר לי כי באמריקה ישנם מומחים בטיפול בבעיה שלי. נסעתי לאמריקה והטיפולים נמשכו עד שנאלצתי להעביר גם את משפחתי לכאן בקביעות. אולם למרות כל המאמצים קבעו הרופאים כי אין סיכויים שאשמע באזני הימנית. לדאבוני העצב לא מת וסבלתי רבות מדלקות המלוות בכאבים ויסורים. התחננתי והתפללתי לאלוקים שירפאני, ויום אחד עלתה בליבי המחשבה: הרי כל שאר האיברים שבגופי פרט לאוזן בריאים ושלמים, האם אין ראוי להודות על כך? ואז החלטתי שבכל פעם שאני מבקש על רפואתי אקדים שבח לבורא יתברך על כל חסדיו שעשה עמדי. זה פשר התפילה ששמעת, סיים הרב את הסברו. וכעת אני הולך לבית החולים כדי לבצע בדיקת שמיעה לפני שהרופאים עומדים לכרות את העצב שבאוזן סופית. איחלתי לו רפואה שלמה והצלחה והבעתי את רצוני להמתין לרב עד שיסיים את הבדיקה ולהסיעו בחזרה לביתו. הדבר עלול להמשך זמן רב, הזהיר אותי הרב, ואף על פי כן רציתי לחכות, גם כדי לזכות להתלוות לרב צדיק זה עוד מספר שעות וגם כדי לראות את תוצאות הבדיקה. הרב ראה שאני החלטי והציע שנלמד יחד וכך ננצל את זמן ההמתנה.כשהגיע תורו נכנס הרב לבדיקת השמיעה וכעבור מספר דקות יצא הרופא בקריאת תדהמה ושמעתי אותו אומר: נס  ארע לך אדוני הרב, האוזן שלא שמעה חזרה לשמוע באחוזים ניכרים, יש סיכוי להחלמה ושיקום של העצב. הרב הודה לה' מעומק לבו ופנה אלי באומרו: בוא וראה כמה גדולה הזכות של אדם שמודה ומשבח על מה שקיבל מן השמים.
 


מזוזה | מזוזות | בית מזוזה | תפילין | טלית | מגילות | ספר תורה | מאמרי תפילין | מאמרי מזוזות | צור קשר
 

אינטרטק - בניית אתרים